2021 m. birželio 16 d., trečiadienis

„Space twinning - let's explore Solar system together“

Rokiškio lopšelio-darželio ,,Varpelis“  priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Albina Kaspariene, šiais metais vykdė projektą „Space twinning - let's explore Solar system together“ (Panagrinėkime saulės sistemą kartu)

Projekto tikslas buvo ištirti ir sužinoti apie mūsų Saulės sistemos planetas. Mokytis yra efektyviau, jei tai įdomu ir jei tai darome kartu. Projektas prasidėjo 2021 m. sausio mėn. ir tęsėsi iki 2021 m. gegužės mėn. pabaigos. Projekte dalyvauja  6 partneriai: iš Portugalijos, Rumunijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos, Lietuvos, dirbantys su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Kiekvienas partneris pristato vaikų veiklą tam tikroje planetoje ir gali susipažinti, ką kiti partneriai padarė per savo pristatymus. Kiekvienas projekto partneris paruošė pristatymą (keletas mažų užsiėmimų ar viena didelė veikla). Vykdėme įvairias veiklas, kad  mokymosi procesas būtų kuo labiau patrauklus visiems.  Projekto metu vaikai įgijo mokslinių žinių apie mūsų Saulės sistemos planetas, sužinojo keletą faktų apie planetas. Dirbdami su įvairiais eksperimentais ir darydami išvadas, tobulino gamtos mokslų, kalbų (nauji žodžiai tiek gimtąja, tiek pirmine kalba ir kt.), ugdėsi kūrybiškumą (naujų ir skirtingų būdų, kaip išreikšti savo įspūdžius - menas, drama, muzika, ieškojimas), socialinės kompetencijos (darbas kartu su kitais projekto partneriais ), demokratinės vertybės (siūlančios skirtingas kalbas) idėjos ir balsavimas įvairiais klausimais, susijusiais su projektu ir pan.), verslumas  (pasirinktos veiklos pristatymas prieš kitus). Kiekvienas partneris dirbo savarankiškai ir pristatė vieną planetą pagal sutartą grafiką. Tvarkaraštis buvo nustatytas internetiniame susitikime, kuris įvyko sausio mėnesį. Mūsų grupei teko pristatyti planetą Uraną.  Visi partneriai pristatė įvairią vykdytą veiklą, atliktą su savo grupės vaikais apie priskirtą planetą.  

Vaiko gyvenimas- atradimai, jis nori suprasti visą jį supantį pasaulį. Pradeda klausinėti apie dalykus, kurie juos domina, ir į kuriuos labai sudėtinga atsakyti. Todėl Į klausimus apie kosmosą stengiamės atsakyti, sukurdami tinkamas erdves, pateikdami vaizdinę medžiagą, kur vaikas eksperimentuodamas, stebėdamas bei mintimis „nuskriejęs“ kosmosą, galėtų susidaryti supratimą bei vaizdinius apie kosmosą.